Jan Werner

Ateisté v islámském světě trpí, přiznání se k ateismu je společenskou sebevraždou

Každá doba má své hrdiny. Za jednoho z mnoha hrdinů dnešní doby já osobně považuji Maročana Imada Iddine Habiba, ex-muslima a zakladatele marocké ex-muslimské organizace Council of Ex-Muslims of Morroco (CEMM).

16.11.2015 v 9:16 | Karma článku: 35.82 | Přečteno: 817 | Diskuse

Jan Werner

Koho může v ČR volit pravicově-liberální sekularista aneb manifest radikálního liberalismu

Jak asi řada čtenářů ví, jsem již od založení členem Strany svobodných občanů. Členský příspěvek si zaplatím i pro příští rok.

13.11.2015 v 10:30 | Karma článku: 36.38 | Přečteno: 833 | Diskuse

Jan Werner

V Texasu otevřeli Luciferiánský kostel. Tamní křesťané z toho chytli amok

Už jste někdy přemýšleli nad tím, kam až mohou vést zrůdné a amorální výdobytky liberalismu, jako je třeba svoboda vyznání? Že ne?

13.11.2015 v 8:17 | Karma článku: 42.70 | Přečteno: 1122 | Diskuse

Jan Werner

Bůh si nezaslouží náš obdiv. Zaslouží si naše pohrdání

Bůh neexistuje. Nicméně pojďme na chvíli zkusit přemýšlet tak, jako by existoval. Náboženské texty a náboženská praxe ukazují, že Bůh je zlý, krutý, amorální a zcela nehodný náklonnosti morálních lidských bytostí.

12.11.2015 v 10:21 | Karma článku: 46.48 | Přečteno: 2516 | Diskuse

Jan Werner

Muslimští imigranti představují závažnou bezpečnostní hrozbu pro Českou republiku

Když jde o blaho národa, měla by se politická scéna napříč stranami spojit a ku prospěchu dobré věci hlasovat společně. Častokrát můžeme české politiky kritizovat za jejich chování, ale pořád jsou to NAŠI politici.

12.11.2015 v 8:16 | Karma článku: 37.84 | Přečteno: 1861 | Diskuse

Jan Werner

Vítězství Práva a spravedlnosti v Polsku? Noční můra pravicově-liberálních sekularistů

Tak nám v Polsku skončily volby do Sejmu, tedy do dolní komory polského parlamentu. Z vítězství se raduje strana Právo a spravedlnost (Prawo i Sprawiedliwość, PiS) římského katolíka Jarosława Kaczyńského.

6.11.2015 v 9:02 | Karma článku: 35.79 | Přečteno: 1665 | Diskuse

Jan Werner

Proč se lidé bojí islámu? Exkluzivní přednáška Billa Warnera v Brně

V Brně se tento týden, konkrétně v pátek 3. října, budou dít skutečně velké věci. V tamním sále Břetislava Bakaly totiž vystoupí jeden z nejvýznamnějších a nejerudovanějších kritiků islámu současnosti, vědec Bill Warner. Warner pronese přednášku na téma "Proč se lidé bojí islámu?", nicméně kromě přednášky se návštěvníci toho večera dočkají ještě dvou dalších velkých událostí, přičemž ta první bude rázu globálního, daleko přesahujícího hranice České republiky. V pátek 3. října totiž bude v Brně oficiálně představena a zahájena činnost české a slovenské pobočky Centra pro studium politického islámu. Nepůjde však pouze o představení "pobočky". Centrum pro studium politického islámu totiž bude mít v České republice centrálu. Ano, čtete skutečně dobře. Původní Center for the Study of Political Islam bude mít hlavní středisko, ze kterého bude koordinovat své celosvětové aktivity, právě v České republice. A plány organizátorů nejsou malé – právě naopak. Více o konceptu nového CSPI se dozvíte právě na páteční přednášce doktora Billa Warnera.

2.10.2014 v 11:00 | Karma článku: 21.58 | Přečteno: 4003 | Diskuse

Jan Werner

V USA se právě píše historie. Do Kongresu poprvé kandiduje ateista

Zřejmě každý, kdo se trošku více zajímá o politickou situaci ve Spojených státech amerických, speciálně pak se zřetelem na náboženskou problematiku, ví, že ateisté mají v této výspě demokracie opravdu tvrdý chlebíček. V mnoha státech americké federace je dnes ateistický coming-out srovnáván se situací homosexuálů v 50. letech. Přes to přese všechno je však ateismus v USA na vzestupu. Pokud se ale podíváme na složení amerického Kongresu, tedy obdobu Parlamentu České republiky, zjistíme, že ateisté nejen že jsou v tomto nejvyšším zákonodárném orgánu USA podreprezentováni, oni totiž nejsou reprezentováni vůbec. Ano, v Kongresu USA momentálně nezasedá jeden jediný politik, který by veřejně deklaroval to, že je ateista (podrobněji např. tento článek na Huffington Postu). Naopak, téměř každý člen soudobé americké Sněmovny reprezentantů (dolní komora) či Senátu (horní komora) vystavuje svoji religiozitu na obdiv, jelikož moc dobře ví, že tento postoj jim přinese řadu politických bodů. Zatím posledním otevřeným ateistou, který v Kongresu zasedal, byl člen Demokratické strany, Pete Stark. Tomu však jeho mandát ve Sněmovně reprezentantů vypršel 3. ledna 2013 a od té doby v Kongresu otevřený ateista chybí.

2.10.2014 v 8:04 | Karma článku: 15.42 | Přečteno: 914 | Diskuse

Jan Werner

Člověk v tísni: Náboženství by mělo disponovat speciálními právy

Relativně poklidné vody prázdninového internetu se včera, v právě probíhající okurkové sezoně, podařilo rozvířit organizaci Člověk v tísni, a to tématem, které je vším, jen ne okurkovým. Po dnešku lze říct, že Člověk v tísni je organizace, která prosazuje to, aby náboženství disponovalo speciálními právy, výsadami, výhodami a privilegii, která nikomu jinému nejsou dostupná a kterými by mělo disponovat pouze a jen náboženství z toho prostého titulu, že se jedná o náboženství. Úsměvné je, že si Člověk v tísni říká "lidskoprávní organizace". No, říkat si tak nepochybně může, ale to je tak všechno. Postoj Člověka v tísni je absolutním výsměchech celé lidskoprávní problematice, aneb lidská práva jen pro "vyvolené" a speciální práva, ostatním nedostupná, pro ještě vyvolenější - tedy pro náboženství, které zřejmě svým apriorném elitismem stojí na pomyslném vrcholu "právní pyramidy". O co v celé "kauze" jde? Člověku v tísni se nelíbí postoj a názory (+ zde) místostarostky Prahy 8, Vladimíry Ludkové, v otázce vybudování či nevybudování speciálního hřbitova pouze pro muslimy na územé této pražské městské části. Jak už to tak ale v mých článcích, věnujících se nějaké aktuální kauze bývá, nebudu se věnovat specificky potenciálnímu hřbitovu na Praze 8, ani názorům paní Ludkové, ale podívám se na problematiku obecněji, a to v souvislosti se skandálním výstupem organizace Člověk v tísni.

1.10.2014 v 8:04 | Karma článku: 29.53 | Přečteno: 1636 | Diskuse

Jan Werner

Ombudsmanka Šabatová: Muslimové by měli mít více práv než nevěřící

Poslední měsíc byly vody české mediální scény vířeny verdiktem veřejné ochránkyně práv, Anny Šabatové. Ta se zabývala případem z loňského podzimu, kdy bylo dvěma muslimským studentkám ze Střední zdravotnické školy v Praze 10 znemožněno nosit muslimský šátek, tedy hidžáb. Ředitelka školy, Ivanka Kohoutová, tehdy argumentovala nutností dodržovat školní řád. Jak 27. srpna informovaly Lidové noviny, nošení muslimských šátků ve školách české zákony nijak neupravují a záleží proto na samotných školách, jak se k celé věci postaví ve svých školních řádech.

30.9.2014 v 8:04 | Karma článku: 38.39 | Přečteno: 3872 | Diskuse

Jan Werner

Radikální ateisté zabili 29 lidí při sebevražedném útoku v Iráku

Nalijme si sklenku čistého vína. My ateisté neustále kritizujeme náboženství kvůli jeho násilným projevům, až se pro nás staly teze o násilnosti a nebezpečnosti náboženství jakýmsi dogmatem, jakousi mantrou, kterou neustále dokola zaslepeně opakujeme. Přes tuto zaslepenost nám však uniká možnost vlastní sebereflexe. Neustále útočíme na věřící s tím, aby se vyjádřili tu k této pasáží nějaké svaté knihy, tu k nějakému násilnému činu, ale sami se přitom k něčemu takovému nemáme. A určitě nyní nebudu mluvit jen za sebe, ale za velkou část nedogmaticky smýšlejících ateistů, když řeknu, že již nastal čas na to přestat hrát mrtvého brouka, čas na to vystrčit hlavu z písku a podrobit kritické (sebe)reflexi i soudobý radikální ateismus. Nemůžeme po věřících chtít, aby se zpovídali z činů extremistických náboženských organizací, které navíc náboženství většinou pouze dezinterpretují a zneužívají pro prosazování svých vlastních, s náboženstvím nesouvisejících politických cílů, když zároveň sami ignorujeme existenci a činy desítek militantních teroristických ateistických a agnostických organizací, jež působí po celém světě. Proto tedy říkám: svého ateismu se nevzdávejme, ale podívejme se realitě do očí. Pokud totiž chceme, aby nás věřící brali s našemi stížnostmi na jejich náboženství vážně, již se nadále nemůžeme chovat tak, jak kdyby tyto ateistické teroristické skupiny neexistovaly. Právě naopak. Tváří v tvář realitě bychom měli informovat i o hrůzných činech, kterých se ateisté různě po světě dopouštějí. Jelikož žijeme v post-komunistickém státě, je jasné, že ateismus má i v mainstreamových médiích stále jistou protekci. Proto se z našich médiích sice dočtete o pravděpodobně vyfabulovaných případech sexuálního obtěžování v kostelech, či o činech islamistických teroristických organizací, avšak o násilí a bezpráví, kterého se dopouštějí ateistické militantní skupiny nikoliv. Bude zřejmě trvat ještě roky, než česká média protrhnou informační blokádu a kdy se i z českých médií dozvíme, kde se zase nějaký ateista odpálil "ve jménu principu falzifikace". Kdo jiný by se tedy měl zhostit role informátora, který bude o činech radikálních ateistů informovat, než právě naše Občanské sdružení ateistů České republiky? V tomto článku se tedy podíváme na zcela aktuální události z Iráku. ISIS jsou sice české noviny plné, avšak o činech Brigády mučedníků Charlese Darwina (Charles Darwin Martyr Brigades – CDMB), která si v poslední době v Iráku připsala několik mimořádně krvavých útoků, se v nich nedočtete. Na činy tohoto radikálního uskupení se zaměřím v tomto textu.

25.8.2014 v 8:16 | Karma článku: 12.89 | Přečteno: 850 | Diskuse

Jan Werner

„Zavřete jí už hubu,“ dožadovala se Saúdská Arábie na jednání OSN

Nerad užívám takto expresivních výrazů, nicméně toto pondělí bylo zasedání Rady pro lidská práva při OSN kolbištěm boje mezi silami dobra a zla. Již po několikáté se na program dostal Raif Badawi, saúdský sekularista, které byl v Saúdské Arábii odsouzen k 10 letům vězení, 1000 ranám bičem a pokutě, o čemž jsme Vás ostatně již informovali. Před několika měsíci na jeho případ na půdě OSN upozorňoval Kacem El Ghazzali, reprezentant International Humanist and Ethical Union (jejíž je OSAČR členem), tentokráté to byla zástupkyně Center for Inquiry (CFI), Josephine Macintosh. Center for Inquiry je americkou organizací, jejímž cílem je podporovat sekulární společnost založenou na hodnotách vědy, rozumu, humanismu a svobodě bádání. Více se o nich můžete dozvědět na jejich webových stránkách. Josephine Macintosh na půdě OSN vystupovala, aby za CFI vyjádřila jejich znepokojení ohledně porušování svobody projevu, víry a základních lidských práv obecně, stejně tak jako rozčarování nad perzekucemi saúdskoarabských disidentů, jakým je třeba právě Raif Badawi či Waleed Abu al-Khair (Badawiho právník, který byl mimochodem nedávno taktéž uvěznen za "lidskoprávní aktivismus"). Reprezentant Saúdské Arábie (ano, Saúdská Arábie má skutečně zastoupení v Radě pro lidská práva OSN) se však zachoval jako čistokrevný primitiv a Josephinu se celkem třikrát pokusil umlčet.

31.7.2014 v 8:16 | Karma článku: 29.84 | Přečteno: 1947 | Diskuse

Jan Werner

Israel a demokracie: 2. část (reakce na Jana Cempera)

Jan Cemper na svém blogu opět manifestuje svou nevzdělanost. Dává ji obdiv, jako by se jednalo o nějakou chloubu. Tentokrát však jako absolvent magisterské politologie musím reagovat, jelikož Cemper si vzal do úst téma ryze politologické. Svůj poslední článek nazval "Izrael a demokracie? Směšná představa". Chápu, že čtení odborných knih a vzdělávání se zřejmě nebude oblíbenou činností pana Cempera, jak ostatně dlouhodobě vyplývá z jím publikovaných textů. Proto budu tak laskav, a poskytnu panu Cemperovi krátký exkurz do problematiky israelské demokracie. V oblasti Blízkého a Středního východu, ale de facto i v oblasti daleko širší, nenalezneme žádnou jinou zemi, která by byla natolik demokratická a která by svým občanům zajišťovala tak široký katalog lidských práv a spravedlivou justici, jako je právě stát Israel. Dva články, které zde pro potřeby dovzdělání se pana Cempera budu publikovat, budou mé vysokoškolské seminární práce týkající se této země. Jedná se sice o texty již několik let staré, nicméně na své aktuálnosti mnoho neztratily. Předchozí text pojednával o politickém systému Israele, v tomto se seznámíme s jeho volebním systémem.

29.7.2014 v 8:00 | Karma článku: 19.16 | Přečteno: 1039 | Diskuse

Jan Werner

Israel a demokracie: 1. část (reakce na Jana Cempera)

Jan Cemper na svém blogu opět manifestuje svou nevzdělanost. Dává ji obdiv, jako by se jednalo o nějakou chloubu. Tentokrát však jako absolvent magisterské politologie musím reagovat, jelikož Cemper si vzal do úst téma ryze politologické. Svůj poslední článek nazval "Izrael a demokracie? Směšná představa". Chápu, že čtení odborných knih a vzdělávání se zřejmě nebude oblíbenou činností pana Cempera, jak ostatně dlouhodobě vyplývá z jím publikovaných textů. Proto budu tak laskav, a poskytnu panu Cemperovi krátký exkurz do problematiky israelské demokracie. V oblasti Blízkého a Středního východu, ale de facto i v oblasti daleko širší, nenalezneme žádnou jinou zemi, která by byla natolik demokratická a která by svým občanům zajišťovala tak široký katalog lidských práv a spravedlivou justici, jako je právě stát Israel. Dva články, které zde pro potřeby dovzdělání se pana Cempera budu publikovat, budou mé vysokoškolské seminární práce týkající se této země. Jedná se sice o texty již několik let staré, nicméně na své aktuálnosti mnoho neztratily.

25.7.2014 v 16:37 | Karma článku: 25.31 | Přečteno: 1270 | Diskuse

Jan Werner

Sledováním Hry o Trůny se dopouštíme znovu-ukřižování Ježíše Krista

Všichni, kdo sledují americký seriál Game of Thrones, natočený podle knižní ságy Píseň ohně a ledu od George R. R. Martina, a zároveň se považují za křesťany, či nějakým způsobem chovají respekt k mýtické postavě Ježíše Krista, by se nad sebou měli zamyslet. Sledováním populárního seriálu se totiž dopouštějí znovu-ukřižování Krista. Alespoň to tvrdí vlivný americký křesťanský kazatel, John Piper. Je přitom třeba zdůraznit, že Piper není žádný extremista na okraji společnosti. Spíše právě naopak. Pipera na Facebooku sleduje více než 320 000 fanoušků a je často citován nejrůznějšími křesťanskými weby. Samotný Piper je zakladatelem webu Desiring God, na kterém slova o populárním seriálu pronesl. O tom, že Piper je někým, jehož slovům se v USA skutečně dostává pozornosti, svědčí mimo výše uvedeného i to, že jeho slova o Hře o Trůny byla citována mnoha významnými weby. Pro příklad si uveďme, že jej citoval například významný křesťanský zpravodajský server Christian Today, dle kterého Piper řekl to, co si oni sami už dlouhou dobu myslí. Ze "světských webů" o jeho slovech informoval kupříkladu jeden z nejserióznějších amerických zpravodajských serverů, Huffington Post.

24.7.2014 v 8:00 | Karma článku: 24.50 | Přečteno: 6505 | Diskuse

Jan Werner

Ateofob Jan Cemper: Popírat existenci boha bez důkazů může jen...

Pokud alespoň trošičku sledujete českou mediální scénu v souvislosti s islámem, už jste jistě zaznamenali jméno blogera na iDNES, Jana Cempera. Tento člověk je typickým produktem dnešní doby: zaujalo ho nějaké téma a během několika týdnů se z něj na toto téma stal naprostý expert, který ví vše. Jeho znalosti jsou však všestranné – je expert také například na fyziku. Na jeho facebookové stránce, pyšnící se čtyřiceti fanoušky, jsem s ním vedl krátký hovor (nikoliv diskusi, ta je s ním nemožná). Co jsem se dozvěděl, mě vskutku naprosto šokovalo. Při pouze velice letmém hovoru s tímto člověkem Vás nejvíce zarazí to, že nevzdělanost tohoto člověka a jeho neobeznámenost s tématem je tak velká, že už de facto můžete s velkou úspěšností předvídat, co napíše jako další odpověď. Nejvíce se však pan Cemper zabývá islámem a jeho ochranou před, jak jinak, islamofobní kritikou. Sám se prezentuje tak, že "se snaží propagovat svět bez xenofobie, rasismu, homofobie a sexismu". Ačkoliv je pan Cemper ateofob, neměli bychom rozhodně jeho myšlenky zlehčovat. Skutečně naprosto mě odrovnalo jeho sebevědomé prohlášení o tom, že Korán čte již druhým týdnem a že já bych to měl zkusit taky. Už čtrnáct dní čte Korán! To je, co? To koukáte! Tak dlouho snad Korán ještě nikdy nečetl ani žádný věhlasný religionista. Toliko na úvod k Cemperově erudovanosti v otázce islámu.

17.7.2014 v 8:16 | Karma článku: 30.92 | Přečteno: 2777 | Diskuse

Jan Werner

Mubarak Bala byl propuštěn z psychiatrické léčebny

Ve čtvrtek 4. 7. 2014 dorazila ze severu Nigérie dobrá zpráva: Mubarak Bala byl propuštěn z psychiatrické léčebny, kde byl po osmnáct dní držen proti své vůli. Jak jste již určitě zaznamenali i z českých médií, Mubarak Bala byl v Nigérii umístěn do psychiatrické léčebny čistě z toho důvodu, že nevěřil v boha a byl to ateista. K mému překvapení o incidentu informovala i česká média, například veřejnoprávní Česká televize či portál iDNES, proto jej tu nebudu zpětně celý rekonstruovat. Zájemci o detailnější informace o případu si mohou přečíst původní článek na webu International Humanist and Ethical Union (IHEU), jež na celý případ upozornila. Avšak vzhledem k tomu, že Mubarak Bala není křesťan, nýbrž ateista, neozval se žádný Halík a dokonce si ani český ministr zahraničí Lubomír Zaorálek nepozval na kobereček nigerijského velvyslance. Ostatně, proč by taky, koho zajímá nějaký ateista? Podobně jako nedávno u případu Súdánky Meriam Ishagové, rozběhla se i tentokrát mezinárodní petice, kterou rozhodně mělo cenu podepsat. K akci za Mubarakovo osvobození z psychiatrické léčebny se navíc připojily i významné zahraniční weby a média jako BBC, Huffington Post, ABC, BuzzFeed či CBS.

15.7.2014 v 15:50 | Karma článku: 13.18 | Přečteno: 510 | Diskuse

Jan Werner

Kdo je otcem vězněného nigerijského ateisty?

Případ Mubaraka Baly, nigerijského ateisty vězněného v psychiatrické léčebně, má stejně jako podobné aktuální případy Saúda Raifa Badawiho a Súdánky Meriam Ishagové jednoho společného jmenovatele: islám. Na pozadí toho, proč byl Mubarak Bala umístěn do psychiatrické léčebny, totiž stojí islámské právo šaría. Dle něj je totiž odpadnutí od islámu trestáno smrtí, a Mubarakův otec je muslim, tudíž i on je automaticky muslimem, což je vlastně velice podobný scénář jako u Ishagové. Jeho rodina jej tak preventivně umístila do psychiatrické léčebny, jelikož pokud by byl Mubarak hospitalizován a tím pádem prohlášen za nemocného, nedal by se jeho ateismus hodnotit jako fakticky vědomý. A jak víme, nigerijští psychiatři poté prohlásili, že ateismus je důsledkem chorobné změny osobnosti a tudíž je Mubarak nemocen a musí být hospitalizován a léčit se. Nebýt islámského práva, které kriminalizuje ateismus a trestá smrtí odpadnutí od islámu, kauza by vůbec nevznikla.

15.7.2014 v 14:40 | Karma článku: 13.66 | Přečteno: 454 | Diskuse

Jan Werner

Tiskové prohlášení marockého hnutí Council of Ex-Muslims of Morocco

V Evropě dnes existuje řada organizací, založených a tvořených ex-muslimy, většinou pak ex-muslimy arabského etnika. Mezi nejvýznamnější, nejpočetnější a také nejznámnější z nich patří britská organizace Council of Ex-Muslims of Britan (CEMB), jejíž mluvčími jsou Íránka Maryam Namazie a Súdánka Nahla Mahmoud, francouzské sdružení Conseil des Ex Musulmans de France (CEMF), založené Waleedem Al-Husseinim, či nejstarší, německé sdružení Zentralrat der Ex-Muslime. O existenci těchto sdružení, tedy sdružení Arabů, Peršanů či Afričanů kritizujících islám často podobným stylem, za který jsou čeští kritikové islámu označováni jako "islamofobové" a "xenofobové", většinou čeští kritici kritiků islámu nemají absolutně žádné tušení a ponětí. Dnešní prostor bych však chtěl věnovat jinému sdružení ex-muslimů, které si zasluhuje respekt vůbec největší. Bylo totiž založeno nikoliv v Evropě, ale přímo v muslimském státu. Council of Ex-Muslims of Morocco (CEMM) je marockým ex-muslimským hnutím, které založil Imad Iddine Habib, člověk, kterého už nějaký ten čas znám skrze Facebook a také člověk, který se před necelými dvěma roky musel skrývat, jelikož mu v Maroku za jeho kritiku islámu hrozilo vězení. Nakonec jej zachránila mezinárodní petice britských ex-muslimů, kterou, mimo jiné, podepsaly i osobnosti typu Richarda Dawkinse či Lawrence M. Krausse. Poté, co mohl v Maroku opět začít žít "normální život", však Habib nelenil, a založil, navzdory všemu co do té doby zažil, právě CEMM. Musím říct, že ke všem těmto arabským, perským a africkým ex-muslimům, kteří se po svém odpadnutí stali sekularisty a humanisty, chovám opravdu hluboký respekt. Ten nejhlubší však chovám právě k marockým ex-muslimům, žijících přímo v Maroku. CEMM je vůbec první ex-muslimskou organizací na světě, která vznikla na území islámského státu. Jeho členové a členky v Maroku skutečně žijí a navíc nemlčí a snaží se vyvíjet nějakou činnost. V rámci tohoto článku přináším přeložené aktuální tiskové prohlášení CEMM, jež se týká situace v Maroku v kontextu blížícího se Ramadánu.

11.7.2014 v 8:16 | Karma článku: 23.42 | Přečteno: 1090 | Diskuse

Jan Werner

Česká média tleskají snahám o umlčení kritiků náboženství

V pátek 20. června 2014 byla na Facebooku smazána stránka "Islám v České republice nechceme" (IVČRN), která byla se svými více než 65 000 fanoušky největší vlajkovou lodí kritiky víry v pohádkové bytosti v České republice. Facebook stránku smazal po nahlášení Terezy Cajthamlové (kdo to je? více zde), jejíž snahou, dle jejího vlastního vyjádření na FB, je, aby náhodou někdo někomu neupíral "náboženská práva", v tomto případě tedy náboženská práva muslimů. Ta byla vskutku brutálně pošlapána tím, že si IVČRN dovolila tu neskutečnou drzost a troufalost a islám kritizovala. Kritizovat náboženství se přeci nesmí, to ví každý slušný člověk, v čele s Terezkou Cajthamlovou. A pokud by Vás zajímalo, jestli Terce podobně leží na srdci také práva nevěřících, tak vězte, že nikoliv. Co však považuji za daleko horší, než pubescentně laděné Terezčino chování a její z předsudků pramenící světospasitelské choutky je mediální reflexe smazání stránky IVČRN. Od médií – hlídacích psů demokracie – přeci jenom člověk očekává nějakou tu kritickou, zdůrazňuji kritickou reflexi daného problému. Lidovky a Respekt a jejich "těžce kritičtí" "novináři" Radek Kedroň, Šárka Kabátová a Michal Zlatkovský však na místo erudovaného zamyšlení se ve svých článcích nabídli populistický patos, stigmatizující ty, kteří na místo víry v bohy negramotných pastevců dali přednost hodnotám humanismu. Česká média oslavují snahy o umlčení kritiky náboženství, a to je pro českou demokracii špatná zpráva.

8.7.2014 v 8:16 | Karma článku: 30.09 | Přečteno: 1841 | Diskuse
Počet článků 117 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2987

Ateista, milovník přírodních věd, filosofie, black metalu a toulek přírodou. Mám rád dílo H. P. Lovecrafta či Stephena Kinga a mám rád filmy režisérů jako Ingmar Bergman, Lars von Trier a Darren Aronofsky. Jsem členem Svobodných. Doktorand na Katedře politologie FSS MU a na Katedře filosofie FF MU. www.ateiste.cz

 

Najdete na iDNES.cz