Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

V Texasu otevřeli Luciferiánský kostel. Tamní křesťané z toho chytli amok

13. 11. 2015 8:17:26
Už jste někdy přemýšleli nad tím, kam až mohou vést zrůdné a amorální výdobytky liberalismu, jako je třeba svoboda vyznání? Že ne?

Tak si představte, že jedním z důsledků možnosti svobody vyznání může být i to, že někdo bude věřit něčemu jinému, než Vy! No představte si to! A vážení, to pořád není všechno. Povolte uzdu své fantazii a představte si dokonce i to, že někteří se chtějí na základě své společné – ale od té Vaší odlišné – víry scházet ve vlastních prostorách! Taková drzost, kam až nás ten bezbřehý liberalismus dovede? Ne, tohle, vážení ateističtí přátelé, není pokus o nějakou ironii či satiru. Tohle je, jak už zřejmě řada pravidelných čtenářů našeho webu ví, běžné reálie na řadě míst ve Spojených státech amerických.

Ve svých textech jsem Vás již informoval o řadě bizarností z prostředí USA (bohužel zdaleka ne o všech), z relativně nedávné doby si připomeňme třeba incident týkající se odhalování sochy Bafometa v Detroitu, zadržení Temného lorda znesvěcujícího béčkovou fantasy literaturu či trestání dětí ve škole za to, že nevěří v Boha. Protentokrát se přesuneme na americký jih, do Sluncem rozpáleného Texasu, jednoho z center americké křesťanské náboženské bigotnosti.

Je tomu zhruba týden, kdy v Texasu otevřeli nový kostel. Avšak nikoliv křesťanský kostel. Oheň tak byl automaticky na střeše již na základě této prosté skutečnosti. Když se tak před týdnem vyznavači Lucifera (neplést si luciferiánství se satanismem, jedná se o něco odlišného) scházeli v novém kostele ke své první schůzi, museli procházet okolo uvědomělých protestujících z řad tamního křesťanstva, které pochopitelně tato morální zvrhlost nenechala chladnými. Svoboda vyznání přece platí jen do té doby, dokud vyznáváte tu stejnou víru, co já, že ano?

luciferian_church_protesters

Kdo přesně před Luciferiánským kostelem demonstroval? Demonstraci svolala křesťanská organizace Traditional Family Property. Demonstrující se modlili k národu, zřejmě v domnění, že vzhledem k projevům svobody vyznání, jako je tento, se musí apokalypsa a druhý příchod Krista na Zemi již opravdu blížit. Jednou z hlavních postav z řad protestujících byla i Christine Weick, která je známá svým bojem proti energy drinkům Monster, které jsou dle ní "dílem Satana", či svými protesty před budovou Nejvyššího soudu při projednávání stejnopohlavních sňatků. "My všichni zde jsme křesťané a shromáždili jsme se tu, abychom proti Luciferiánskému kostelu protestovali. Zaplníme celou ulici, a ti, kteří se do kostela budou chtít dostat, tak budou muset projít kolem nás," soptila na demonstraci Weicková. Několikero účastníků demonstrace však vniklo přímo na luciferiánský pozemek. Tito jedinci však byli z pozemku okamžite vyvedeni policií, která demonstraci kontrolovala.

"Potřebují Boha, to je přesně to, co potřebují. Ale tímto způsobem jej nenajdou," prohlásila ve své řeči dále Weicková, aniž by specifikovala, jakého Boha že by vlastně vstoupivší do Luciferiánského kostela měli najít, a ponechala tak přihlížející demonstrující dav v trpké nejistotě. Někteří místní křesťané však s protestem svých souvěrců vyjádřili nesouhlas. Mezi nimi například Janet Lynchard, jejíž dcera provozuje ve stejné ulici, v jaké stojí nový Luciferiánský kostel, svůj obchod. Lynchardová řekla, že "pokud bych nebyla křesťankou a viděla to, jak se na této demonstraci někteří křesťané chovají, zřejmě bych křesťankou ani být nechtěla, protože Bůh chce, abychom tyto luciferiány milovali, protože je miluje i On sám." Tato slova jsou na jednu stranu samozřejmě hezká, když se však nad nimi zamyslíme, dojdeme opět pouze a jen k bezbřehé křesťanské aroganci a pocitu nadřazenosti. Důvod, proč tyto lidi tolerovat, nespočívá v tom, že si každý může věřit, čemu chce. Nespočívá v tom, že tito lidé na to mají právo, stejně jako křesťané mají právo chodit do svých kostelů. Ne, výlučný důvod spočívá v tom, že tito luciferiáni sice sešli ze správné cesty – protože správné je jen to moje náboženství – ale to je v pořádku. I když jste se takhle spletli, jediný pravý Bůh, tedy ten, ve kterého věřím já, Vás stále miluje.

Na tato slova reagovala již zmíněná Weicková, již v poněkud agresivnějším, pro křesťanství příznačném duchu: "Miluji Vás [luciferiány] dostatečně k tomu, abych Vám řekla, že buď pokleknete před Bohem nyní, nebo k tomu budete přinuceni, a to už pro Vás bude pozdě." Zkuste si představit, co by se asi dělo, pokud by lidé typu Weickové získali reálnou politickou moc. A pak si to dejte do kontextu s tím, jak se celosvětově projevuje islám. Touto výzvou mířím především na ty z řad ateistů a sekularistů, kteří se v "boji" proti islámu neváhají spojovat s křesťanstvím. Dodejme jen, že lidé typu Weickové, alespoň co se křesťanského fundamentalismu tohoto typu obecně týče, na americkou politiku vliv mají, a to nikoliv malý. Ostatně, zkuste věnovat hodinu času tomu, že budete na internetu pročítat vyjádření republikánských kandidátů na prezidenta o otázkách náboženství, křesťanství a sekularismu.

A jak na celý protest reagovali luciferiáni? Víceprezident amerického luciferiánského hnutí Michael W. Ford řekl, že: "Protestující mají plné právo na to protestovat proti otevření našeho kostelu. Za nás je to úplně v pohodě. Ale stejně tak, jako oni mají právo na svůj protest, my máme právo na to věřit, čemu sami chceme. Důležité je umět spolu koexistovat." Tak trochu nebe a dudy oproti prohlášením tamního křesťanstva, nemyslíte?

Ford dále upřesnil, že luciferiáni v novém kostele nepraktikují žádné modlitby. "Pouze se scházíme. Ale nejedná se o nic na způsob bohoslužeb," uvedl Ford. Dodal také, že luciferiáni v žádném případě neobětují zvířata, nemodlí se k ďáblu a ani jejich cílem není kohokoliv konvertovat. Závěrem dodejme, že prvního setkání luciferiánů v novém Luciferinánském kostele (the Greater Church of Lucifer), se zúčastnilo zhruba čtyřicet lidí.

Zájemci o luciferiánskou nauku mohou řadu informací nalézt na webu Luciferiánů: https://greaterchurchoflucifer.org

______________________________________________________________________

Původní celý název článku zní: V Texasu otevřeli Luciferiánský kostel. "Takhle to dopadá, když máme svobodu náboženství," rozčilovali se protestující křesťané a vyšel 7.11.2015

Článek byl původně napsán pro web Občanského sdružení ateistů České republiky, www.osacr.cz

http://www.osacr.cz/2015/11/07/v-texasu-otevreli-luciferiansky-kostel-takhle-to-dopada-kdyz-mame-svobodu-nabozenstvi-rozcilovali-se-protestujici-krestane/

Autor: Jan Werner | pátek 13.11.2015 8:17 | karma článku: 42.66 | přečteno: 1109x

Další články blogera

Jan Werner

Hon na ateisty v Malajsii započal. Pro ateisty zde není místo, tvrdí muslimský ministr

Malajský ministr vyzývá k tomu, že by malajští ateisté měli být "pronásledováni a loveni". Malajský premiér zároveň prohlašuje, že "Malajsie nebude tolerovat jakékoliv požadavky na odpadnutí od islámu ze strany muslimů".

31.8.2017 v 15:22 | Karma článku: 35.39 | Přečteno: 2036 | Diskuse

Jan Werner

Kacem El Ghazzali: Islám není náboženstvím míru, ale náboženstvím útlaku a nesnášenlivosti

Marocký ateista a lidskoprávní aktivista Ghazzali tvrdí, že islám dnes, tak jak je zakotven ve většině muslimských zemích a v myslích většiny muslimů, není náboženstvím míru, ale náboženstvím útlaku, nesnášenlivosti a netolerance.

3.6.2016 v 8:16 | Karma článku: 37.80 | Přečteno: 2035 | Diskuse

Jan Werner

Je Suis Omar Mohammed Batawil

17letý jemenský volnomyšlenkář byl obviněn z ateismu a kritiky náboženství, poté unesen a následně zastřelen.

26.5.2016 v 8:18 | Karma článku: 28.90 | Přečteno: 1010 | Diskuse

Jan Werner

Váš Bůh neexistuje. Americký soud dospěl k přelomovému verdiktu a vyvrátil Boží existenci

Soud sdělil Bohu, že neexistuje, a vyznavačům náboženství, že jejich víra je "parodií a satirou, nikoliv náboženstvím".

27.4.2016 v 8:45 | Karma článku: 26.77 | Přečteno: 1735 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Ondřej Šebesta

Volební prognóza 2017

Co bude dál to nevím, netroufám si to odhadovat. Dlouholetý šéf mordparty řekl, že vraždy je schopen za určitých okolnosti každý z nás. I politici, kteří se právě posekali před kamerami, pak jdou za roh na pivo. A tam se to upeče.

19.10.2017 v 7:00 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 0 | Diskuse

Pavel Strunz

Modré – nebo světlé zítřky? Díl druhý: Nemožnost cokoliv ovlivnit, zodpovědnost za vše.

V prvním díle předvolebních úvah jsem na slovech špiček Evropské unie demonstroval, že EU mílovými kroky směřuje k federaci. Při vědomí tohoto trendu vzniká zcela relevantní otázka, zdali se tohoto společenství i nadále účastnit.

19.10.2017 v 5:53 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 71 | Diskuse

Zdeňka Ortová

Co si těsně před volbami myslím o voličích

...a co si těsně před volbami myslím o politicích? Ať se nám to líbí či ne, politika hýbe našimi životy. Aby panovala spravedlivá rovnováha, naším privilegiem je, hýbat životy politiků.

19.10.2017 v 2:25 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 96 | Diskuse

Pavel Strunz

Modré – nebo světlé zítřky? Díl první: Quo vadis, Evropská unie?

Odpověď vystřelím hned na začátku: EU směřuje nezadržitelně k federaci. Juncker, Mackron, Merkelová - všechny hlavní postavy Evropské unie vyjadřují totéž, jen možná trochu jinými slovy.

18.10.2017 v 23:52 | Karma článku: 10.75 | Přečteno: 122 |

Jan Lunga

Jsou odvody na zdravotní a sociální pojištění pro firmy nějakým trestem?

Některé strany mají ve svých programech návrh na snížení odvodů na zdravotní a sociální pojištění. Je to sice pěkné, ale málo reálné, ale hlavně pro to není důvod.

18.10.2017 v 23:27 | Karma článku: 3.41 | Přečteno: 117 | Diskuse
Počet článků 113 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2986

Militantní ateista, člen Svobodných, milovník black metalu, kosmologie, Stephena Kinga, Ingmara Bergmana a Larse von Triera. Doktorand na Katedře politologie FSS MU a na Katedře filosofie FF MU. www.ateiste.cz

 Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.