V Texasu otevřeli Luciferiánský kostel. Tamní křesťané z toho chytli amok

13. 11. 2015 8:17:26
Už jste někdy přemýšleli nad tím, kam až mohou vést zrůdné a amorální výdobytky liberalismu, jako je třeba svoboda vyznání? Že ne?

Tak si představte, že jedním z důsledků možnosti svobody vyznání může být i to, že někdo bude věřit něčemu jinému, než Vy! No představte si to! A vážení, to pořád není všechno. Povolte uzdu své fantazii a představte si dokonce i to, že někteří se chtějí na základě své společné – ale od té Vaší odlišné – víry scházet ve vlastních prostorách! Taková drzost, kam až nás ten bezbřehý liberalismus dovede? Ne, tohle, vážení ateističtí přátelé, není pokus o nějakou ironii či satiru. Tohle je, jak už zřejmě řada pravidelných čtenářů našeho webu ví, běžné reálie na řadě míst ve Spojených státech amerických.

Ve svých textech jsem Vás již informoval o řadě bizarností z prostředí USA (bohužel zdaleka ne o všech), z relativně nedávné doby si připomeňme třeba incident týkající se odhalování sochy Bafometa v Detroitu, zadržení Temného lorda znesvěcujícího béčkovou fantasy literaturu či trestání dětí ve škole za to, že nevěří v Boha. Protentokrát se přesuneme na americký jih, do Sluncem rozpáleného Texasu, jednoho z center americké křesťanské náboženské bigotnosti.

Je tomu zhruba týden, kdy v Texasu otevřeli nový kostel. Avšak nikoliv křesťanský kostel. Oheň tak byl automaticky na střeše již na základě této prosté skutečnosti. Když se tak před týdnem vyznavači Lucifera (neplést si luciferiánství se satanismem, jedná se o něco odlišného) scházeli v novém kostele ke své první schůzi, museli procházet okolo uvědomělých protestujících z řad tamního křesťanstva, které pochopitelně tato morální zvrhlost nenechala chladnými. Svoboda vyznání přece platí jen do té doby, dokud vyznáváte tu stejnou víru, co já, že ano?

luciferian_church_protesters

Kdo přesně před Luciferiánským kostelem demonstroval? Demonstraci svolala křesťanská organizace Traditional Family Property. Demonstrující se modlili k národu, zřejmě v domnění, že vzhledem k projevům svobody vyznání, jako je tento, se musí apokalypsa a druhý příchod Krista na Zemi již opravdu blížit. Jednou z hlavních postav z řad protestujících byla i Christine Weick, která je známá svým bojem proti energy drinkům Monster, které jsou dle ní "dílem Satana", či svými protesty před budovou Nejvyššího soudu při projednávání stejnopohlavních sňatků. "My všichni zde jsme křesťané a shromáždili jsme se tu, abychom proti Luciferiánskému kostelu protestovali. Zaplníme celou ulici, a ti, kteří se do kostela budou chtít dostat, tak budou muset projít kolem nás," soptila na demonstraci Weicková. Několikero účastníků demonstrace však vniklo přímo na luciferiánský pozemek. Tito jedinci však byli z pozemku okamžite vyvedeni policií, která demonstraci kontrolovala.

"Potřebují Boha, to je přesně to, co potřebují. Ale tímto způsobem jej nenajdou," prohlásila ve své řeči dále Weicková, aniž by specifikovala, jakého Boha že by vlastně vstoupivší do Luciferiánského kostela měli najít, a ponechala tak přihlížející demonstrující dav v trpké nejistotě. Někteří místní křesťané však s protestem svých souvěrců vyjádřili nesouhlas. Mezi nimi například Janet Lynchard, jejíž dcera provozuje ve stejné ulici, v jaké stojí nový Luciferiánský kostel, svůj obchod. Lynchardová řekla, že "pokud bych nebyla křesťankou a viděla to, jak se na této demonstraci někteří křesťané chovají, zřejmě bych křesťankou ani být nechtěla, protože Bůh chce, abychom tyto luciferiány milovali, protože je miluje i On sám." Tato slova jsou na jednu stranu samozřejmě hezká, když se však nad nimi zamyslíme, dojdeme opět pouze a jen k bezbřehé křesťanské aroganci a pocitu nadřazenosti. Důvod, proč tyto lidi tolerovat, nespočívá v tom, že si každý může věřit, čemu chce. Nespočívá v tom, že tito lidé na to mají právo, stejně jako křesťané mají právo chodit do svých kostelů. Ne, výlučný důvod spočívá v tom, že tito luciferiáni sice sešli ze správné cesty – protože správné je jen to moje náboženství – ale to je v pořádku. I když jste se takhle spletli, jediný pravý Bůh, tedy ten, ve kterého věřím já, Vás stále miluje.

Na tato slova reagovala již zmíněná Weicková, již v poněkud agresivnějším, pro křesťanství příznačném duchu: "Miluji Vás [luciferiány] dostatečně k tomu, abych Vám řekla, že buď pokleknete před Bohem nyní, nebo k tomu budete přinuceni, a to už pro Vás bude pozdě." Zkuste si představit, co by se asi dělo, pokud by lidé typu Weickové získali reálnou politickou moc. A pak si to dejte do kontextu s tím, jak se celosvětově projevuje islám. Touto výzvou mířím především na ty z řad ateistů a sekularistů, kteří se v "boji" proti islámu neváhají spojovat s křesťanstvím. Dodejme jen, že lidé typu Weickové, alespoň co se křesťanského fundamentalismu tohoto typu obecně týče, na americkou politiku vliv mají, a to nikoliv malý. Ostatně, zkuste věnovat hodinu času tomu, že budete na internetu pročítat vyjádření republikánských kandidátů na prezidenta o otázkách náboženství, křesťanství a sekularismu.

A jak na celý protest reagovali luciferiáni? Víceprezident amerického luciferiánského hnutí Michael W. Ford řekl, že: "Protestující mají plné právo na to protestovat proti otevření našeho kostelu. Za nás je to úplně v pohodě. Ale stejně tak, jako oni mají právo na svůj protest, my máme právo na to věřit, čemu sami chceme. Důležité je umět spolu koexistovat." Tak trochu nebe a dudy oproti prohlášením tamního křesťanstva, nemyslíte?

Ford dále upřesnil, že luciferiáni v novém kostele nepraktikují žádné modlitby. "Pouze se scházíme. Ale nejedná se o nic na způsob bohoslužeb," uvedl Ford. Dodal také, že luciferiáni v žádném případě neobětují zvířata, nemodlí se k ďáblu a ani jejich cílem není kohokoliv konvertovat. Závěrem dodejme, že prvního setkání luciferiánů v novém Luciferinánském kostele (the Greater Church of Lucifer), se zúčastnilo zhruba čtyřicet lidí.

Zájemci o luciferiánskou nauku mohou řadu informací nalézt na webu Luciferiánů: https://greaterchurchoflucifer.org

______________________________________________________________________

Původní celý název článku zní: V Texasu otevřeli Luciferiánský kostel. "Takhle to dopadá, když máme svobodu náboženství," rozčilovali se protestující křesťané a vyšel 7.11.2015

Článek byl původně napsán pro web Občanského sdružení ateistů České republiky, www.osacr.cz

http://www.osacr.cz/2015/11/07/v-texasu-otevreli-luciferiansky-kostel-takhle-to-dopada-kdyz-mame-svobodu-nabozenstvi-rozcilovali-se-protestujici-krestane/

Autor: Jan Werner | pátek 13.11.2015 8:17 | karma článku: 42.69 | přečteno: 1120x


Další články blogera

Jan Werner

Praktiky Slušných lidí: vyhrožování, nadávky, násilí a obtěžování matky s dítětem

Tak se nám pomalu blíží komunální volby a nejinak je tomu i v naší brněnské čtvrti Bystrc. Když před lety poprvé kandidovalo hnutí Žít Brno, byl jsem od počátku jejich velkým kritikem, kterým jsem zůstal dodnes.

29.8.2018 v 7:50 | Karma článku: 35.80 | Přečteno: 5034 | Diskuse

Jan Werner

Hon na ateisty v Malajsii započal. Pro ateisty zde není místo, tvrdí muslimský ministr

Malajský ministr vyzývá k tomu, že by malajští ateisté měli být "pronásledováni a loveni". Malajský premiér zároveň prohlašuje, že "Malajsie nebude tolerovat jakékoliv požadavky na odpadnutí od islámu ze strany muslimů".

31.8.2017 v 15:22 | Karma článku: 36.20 | Přečteno: 2348 | Diskuse

Jan Werner

Kacem El Ghazzali: Islám není náboženstvím míru, ale náboženstvím útlaku a nesnášenlivosti

Marocký ateista a lidskoprávní aktivista Ghazzali tvrdí, že islám dnes, tak jak je zakotven ve většině muslimských zemích a v myslích většiny muslimů, není náboženstvím míru, ale náboženstvím útlaku, nesnášenlivosti a netolerance.

3.6.2016 v 8:16 | Karma článku: 37.93 | Přečteno: 2140 | Diskuse

Jan Werner

Je Suis Omar Mohammed Batawil

17letý jemenský volnomyšlenkář byl obviněn z ateismu a kritiky náboženství, poté unesen a následně zastřelen.

26.5.2016 v 8:18 | Karma článku: 29.01 | Přečteno: 1061 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Renata Pospiechová

Charakteristika na dálku

Jako malý byl zřejmě hodný chlapec, poslouchal maminku, dobře se učil, rád si četl, moc kamarádů neměl. Byl ctižádostivý, zpočátku chtěl dělat radost hlavně mamince, později především sobě. Ze všech sil se snažil vyniknout.

19.10.2018 v 20:18 | Karma článku: 4.37 | Přečteno: 97 | Diskuse

Josef Nožička

Marek Hilšer zahájil svou senátorskou kariéru opravdu velkolepě

Senátor Marek Hilšer dal ihned po svém zvolení do horní parlamentní komory o sobě hlasitě vědět. Rázně zkritizoval předsedu Poslanecké sněmovny Radka Vondráčka za jeho návštěvu Ruska.

19.10.2018 v 18:10 | Karma článku: 39.44 | Přečteno: 1296 | Diskuse

Ladislav Větvička

Tak se to robi. Nepohodlnym blogařum je třa řezat prsty

To je fajna praktyka. Už to vidim, jak by za mnu na naš konzulat ve Lvově přijeli synci z BISky a ufikli mi prst. "To maš za to, žes nehezky psal o tetce z Kroměřiža", nechali by vzkaz v datove schrance a odjeli zpatky do Praglu.

19.10.2018 v 11:55 | Karma článku: 46.76 | Přečteno: 5591 | Diskuse

Jan Dvořák

Lítý hon na nové senátory

Prekérní situace, kdy podle zvyklostí by měl být konsensuálně zvolen za předsedu Senátu člen nepočetnějšího klubu, přičemž jejich velikost je takřka vyrovnaná, vede šéfy k házení dlouhých las na nezařazené novice.

19.10.2018 v 11:09 | Karma článku: 21.48 | Přečteno: 577 | Diskuse

Jan Bartoň

Kalousek se raduje z nedůvěryhodnosti

Ačkoliv žebříček důvěryhodnosti politiků je již letitou záležitostí, přesto se najdou politici, kteří jeho výsledek jsou schopni obrátit vzhůru nohama. To nyní názorně předvedl Miroslav Kalousek.

19.10.2018 v 8:00 | Karma článku: 37.36 | Přečteno: 1950 | Diskuse
Počet článků 114 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 3038

Ateista, milovník přírodních věd, filosofie, black metalu a toulek přírodou. Mám rád dílo H. P. Lovecrafta či Stephena Kinga a mám rád filmy režisérů jako Ingmar Bergman, Lars von Trier a Darren Aronofsky. Jsem členem Svobodných. Doktorand na Katedře politologie FSS MU a na Katedře filosofie FF MU. www.ateiste.cz

 

Najdete na iDNES.cz